top of page

DOGFRISBEE

Dogfrisbee to bardzo widowiskowa i bardzo dynamiczna konkurencja kynologiczna która w dużym skrócie polega na wyrzuceniu plastikowego talerza "frisbee" w taki sposób aby pies go dogonił i złapał.

Na zawodach Dog Games rozgrywamy szereg różnych konkurencji dogfrisbee tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W chwili obecnej organizujemy konkurencje spod regulaminów: USDDN, Skyhoundz, Dog Dartbee oraz UpDog.

Klasyka Dogfrisbee 

Super Pro Toss&Fetch

Konkurencja rozgrywana na średnim dystansie, polegająca na próbie zdobycia jak najwiekszej liczby punktów (max. 25 pkt.) w czasie 1,5 minuty. Pole startowe podzielone jest co 10 jardów na 5 stref. Najwyżej punktowana strefa zaczyna się linią 40 jardów jest warta 4 pkt. Dodatkowe 0,5 punktu dostaniemy, gdy pies złapie dysk w wyskoku. Kolejnych 0,5 punktu to premia za dokładność, za chwyt w wąskiej "bonusowej" strefie środkowej. Do wyniku końcowego liczonych jest 5 najwyżej punktowanych chwytów.

Zasady rozgrywania Super-Pro Toss & Fetch na Dog Games znajdziesz TUTAJ.


Dog Dartbee

Konkurencja techniczna dla miłośników precyzji. Zawodnik wykazuje się celnością rzucając frisbee w obszar przypominający tarczę do rzutek. Pies, łapiąc dysk w odpowiednio punktowanych obszarach, kolekcjonuje punkty. Konkurencja bez ograniczenia czasowego, twój pies nie musi być więc demonem prędkości, byleby łapał frisbee w locie.

Zasady rozgrywania Dog Dartbee na Dog Games znajdziesz TUTAJ.

Time Trial 

Szybki aport, precyzja rzutów, a nade wszystko nerwy jak postronki będą tu Twoimi przyjaciółmi. Zawodnik ma za zadanie dwa razy wykonać zakończony chwytem rzut za linię 20 yardów (18,3 m), a następnie doprowadzić do jak najszybszego przekroczenia lini startu przez psa. Jest to swoisty wyścig z czasem, gdyż najbardziej pożądane są rundy wykonane w kilkanaście sekund.

Zasady rozgrywania Time Trial na Dog Games znajdziesz TUTAJ.

Long Distance Dogfrisbee

 

The Quadruped

Konkurencja rozgrywana na tak zwanym dalekim dystansie. Przebieg konkurencji jest wieloetapowy, regulamin pozornie zawiły, co nie zmienia faktu, że każdy, kto raz spróbuje, zakocha się w tej konkurencji na zabój.

Tutaj powinno się już umieć rzucać daleko, choć najdłuższy chwycony rzut nie daje automatycznie wygranej w zawodach. Pełen opis zasad konkurencji znajdziesz TUTAJ.

Record Chase

Nasza autorska konkurencja rozgrywana na dalekim dystansie. Ma strukturę dwufazową, a zwycięzcą zawodów jest team, który osiągnął najlepszy rezultat - wygrywa najdalej chwycony rzut.

W formule Record Chase rozgrywamy Mistrzostwa Polski Long Distance.

Regulamin jest dostępny do przeczytania TUTAJ

Up Dog Challenge

Gry UpDog Challenge są stosunkowo nowe, a ich regulaminy ciągle udoskonalane, zmieniane. Nie tłumaczymy ich więc, nasi zawodnicy świetnie radzą sobie z językiem angielskim. Zawsze jednak przed rozgrywaniem konkurencji organizujemy briefing, przypominając zasady gry. 

Gry UpDog'owe trwają 60 sekund i są jednorundowe. W większym lub mniejszym stopniu wymagają podejścia strategicznego, oczywiście wspartego umiejętnościami. Niektóre gry mają charakter mieszany - dogfrisbee z agility. Wspólna cechą gier UpDog'owych jest Sweet Spot, kończąca rundę emocjonująca możliwość zdobycia dodatkowych punktów.

Throw & Go

Konkurencja rozgrywana na średnim dystansie polegająca na próbie uzbierania jak największej liczby punktów w strefach wyznaczonych za pomocą linii wyrysowanych na polu startowym w odległości 10 jardów od siebie. Troche podobna do klasycznego Super-Pro Toss & Fetch. Throw N Go rozgrywany na dwóch poziomach zaawansowania. Na poziomie 1. można pokusić się o sukces rzucając stosunkowo blisko. Szczegółowe zasady: LVL 1 oraz LVL 2.

Frizgility

Połączenie toru przeszkód "agility" z precyzyjnym rzucaniem frisbee. Zawodnik wraz z psem zdobywają punkty pokonując sekwencję przeszkód (np. hopka - tunel - hopka), a następnie zawodnik musi wykonać rzut na strefę wartą 3 pkt. lub na strefę dalszą wartą aż 10 pkt. Po próbie rzutowej pies jest kierowany na sekwencje przeszkód, po czym następuje kolejny rzut, sekwencja przeszkód i tak dalej. Na koniec warto zawalczyć o bonusowe punkty wskakując w ostatniej chwili do strefy "Sweet Spot" wraz z psem i dyskiem. Szczegółowe zasady: LVL 1 oraz LVL 2, przykładowy przebieg TUTAJ.

Time Warp

Konkurencja rozgrywana na czas, mozna ją zakończyć bardzo szybko, a 60 sekund jest tylko limitem czasu. Team człowiek - pies ma za zadanie "zaliczyć" chwyty w wyznaczonych strefach, a następnie "zatrzymać stoper" przebiegnięciem przez linię startu psa z ostatnim schwytanym dyskiem w pysku. Team walczy o kilkunastosekundowy czas. Pełne zasady : LVL 1 i LVL 2

Spaced Out

Konkurencja na czas, dokładność, ale przede wszystkim premiowane są umiejętności rzutowe (kierunek wyrzutu pod zmiennymi kątami względem kierunku wiatru). Zadaniem zawodnika jest rzucanie dyskiem i kierowanie psem w taki sposób, żeby zaliczyć odpowiednie obszary pola. Dodatkowym smaczkiem jest element losowy - rzut kostką determinuje pozycje zawodnika na polu. Szczegółowe zasady TUTAJ.

7 Up

Debiutujaca na Dog Games w sezonie 2018 konkurencja strategiczna, mieszana, łącząca umiejętności pokonywania toru agility i dogfrisbee. Szczegółowe zasady TUTAJ.

Dodatkowo, jeśli będą chętni na debiut  oferujemy...

FreeStart: to pierwszy publiczny występ freestyle'owy, "przetarcie" przed właściwym debiutem na zawodach dogfrisbee. To tylko jedna runda kryteriów (regulamin UpDog) plus dwa rzuty do Sweet Spot’u. Oceniany jest przez certyfikowanych sędziów UpDog, użyte będą karty punktowe z Freestyle Showcase level 2.

Jest dostępny TYLKO dla debiutantów, w konsekwencji czego można w nim wystąpić tylko raz. Organizator ma prawo dopuścić do występu zawodnika, który miał minimum dwa sezony absencji w konkurencjach freestyle’owych. FreeStart nie będzie miał swojego rankingu - trofeami będą karty ocen i certyfikat debiutu, wyniki będą publikowane w porządku alfabetycznym, ale z podanymi punktami.

bottom of page